SEKTÖR - ÖĞRENCİ BULUŞMASI

24 Nisan 2018 Salı

Giresun Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Optisyenlik Programı olarak Türkiye Optik ve Optometrik Meslekler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Özmutlu, Adellens Cortex firmasından Kardelen Gürz ve Hüseyin Sel, Alcon Lens Firmasından Gürkan Kaşka ve Şenyıldız Yazılım Firmasından Erdal Şenyıldız’ın katılımı ile sektör - öğrenci buluşması etkinliğini gerçekleştirdik.

TOOMD Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Ramazan Özmutlu, Türk Optisyen Gözlükçüler Birliği ve Odaları ile ilgili gerçekleştirilen çalışmalar, bugünkü düzenlemeler ve devamında izlenecek yol hakkında optisyen adaylarımıza bilgi paylaşımı yaparak sektör tecrübelerini öğrencilerimize aktardı.

Şenyıldız Yazılım firmasından Sayın Erdal Şenyıldız ise ÜTS (Ürün Takip Sistemi), Medula Optik Provizyon Sistemi ve Optik Programları hakkında sunumu ve uygulamalı gösterimi ile aday optisyenlerimizin mezuniyeti sonrası müessesede stok takibi, hasta takibi, cari takibi vb. uygulamalar ile müesseselerin kurumsallaşmasına destek sağlayan uygulamaları paylaştı.

Adellens Cortex firmasından Sayın Kardelen GÜRZ ve Sayın Hüseyin SEL, gözlük camları ve özellikleri ile birlikte Adellens firmasında üretilen cam portföyü ve çeşitlilikleri hakkında geniş kapsamlı bir sunum gerçekleştirdiler.

Alcon Lens firmasından Sayın Gürkan Kaşka aday optisyenlerimize, Optisyenlik müesseselerinde lens satışına yönelik çok değerli paylaşımlarından sonra Alcon ürünleri ve özellikleri hakkında bir sunum gerçekleştirdi.