Genel Bilgiler

Tarihçe

Giresun Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Nizamiye Yerleşkesinde içinde bulunan binasında 17 Ekim 2011 tarihinden itibaren eğitim-öğretim faaliyetini gerçekleştirmektedir. Okulumuz ilk kez 2011-2012 eğitim-öğretim yılında ek yerleştirme ile Tıbbi Teknikler ve Hizmetler Bölümüne bağlı Tıbbi Laboratuvar Teknikleri programına öğrenci almıştır.


Misyonumuz

Giresun Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nun misyonu, sağlık sektöründeki yardımcı sağlık personeline duyulan ihtiyaca yönelik olarak, ülkesine karşı görev ve sorumluluk bilincine sahip, ulusal ve uluslararası sağlık standartlarında hizmet verebilecek, akılcı, takım çalışmasına yatkın, bilgili ve becerikli sağlık teknikerleri yetiştirmektir.


Vizyonumuz

Giresun Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nun vizyonu, sağlık sektöründeki yardımcı sağlık personeli eğitimi alanında ulusal ve uluslararası düzeyde saygın ve tercih edilen, değişim ve yenilikçiliğe lider olan, rekabet gücüne sahip, mensubu olmaktan gurur duyulan öncü bir eğitim kurumu olmaktır.