İŞKUR UZMANLARINDAN “İŞ ARAMA BECERİLERİ, CV HAZIRLAMA VE MÜLAKAT” SEMİNERİ

14 Mayıs 2018 Pazartesi

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile Çalışma ve İş Kurumu Giresun İl Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği “İş Arama Becerileri ve Sunumu” başlıklı program, 14 Mayıs 2018 Pazartesi günü saat 14.00’de, Mehmet Akif Ersoy konferans salonunda gerçekleşti.

Programın açılış konuşmasının yapan Dr. Öğr. Üyesi  Aytaç Güder, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenledikleri bu etkinlikle öğrencilere iş hayatına adım atarken önemli avantajlar sağlayacak bilgiler vermeyi amaçladıkları belirterek, etkinliğin verimli geçmesi temennisinde bulundu.

Açılış konuşmasının ardından İŞKUR eğitmenleri Gül Aydınay Bas ve Hava Aydın Karaman; İŞKUR hizmetleri, iş ve meslek danışmanlığı, aktif işgücü programları, işsizlik sigortası ve işgücü piyasası ile istatistik konularında sunumlar yaptılar.

Soru-cevap şeklinde devam eden program sonunda İŞKUR uzmanları öğrencilere, mezuniyet sonrası iş hayatına yönelik “İş Arama Becerileri, CV Hazırlama ve Mülakat” konularında çeşitli bilgiler sundular.

Öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği program,  katılımcılara teşekkür belgelerinin takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.